Δημοσιεύθηκε 10 months ago

Sales Manager (Publication Industry)

ΤοποθεσίαAthens, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςManager

Ημερομηνία δημοσίευσης2023-05-22

ΚλάδοςSales and Retail

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας στο χώρο των Εκδόσεων, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Sales Manager (Publication Industry)
Περιγραφή Θέσης
•    Σχεδιασμός στρατηγικής και υλοποίησης πλάνου πωλήσεων & επέκταση της πελατειακής βάσης
•    Διαχείριση, καθοδήγηση και υποστήριξη της ομάδας πωλητών της εταιρείας (19-20 μέλη)
•    Δημιουργία και διατήρηση άριστων σχέσεων με Key Accounts
•    Σύνταξη & παρουσίαση μηνιαίων, τριμηνιαίων και ετήσιων αναφορών/καταστάσεων
•    Διασφάλιση κερδοφορίας της εταιρείας
•    Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών
•    Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και της αγοράς
Απαραίτητα Προσόντα
•    5+ έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση ως υπεύθυνος πωλήσεων ή διευθυντής πωλήσεων & μάρκετινγκ
•    Bsc/BA Οικονομικών, Μηχανικού, Marketing & Επικοινωνίας ή σε παρεμφερή κλάδο
•    Αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση ομάδας και τον σχεδιασμό στρατηγικών πωλήσεων
•    Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα αναλυτικής σκέψης
•    Εξοικείωση με BI τεχνολογίες και άριστη χρήση του προγράμματος EXCEL
•    Άριστη γνώση της ελληνικής & αγγλικής γλώσσας
•    Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και προγράμματος
Παροχές Εταιρείας
•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αυτοκίνητο, κινητό, tablet, ιδιωτική ασφάλεια, bonus
•    Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας,
•    Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Πρόσφατες αναζητήσεις