Δημοσιεύθηκε 1 year ago

Υπεύθυνος Διαχείρισης Αποθεμάτων

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

ΚλάδοςProcurement and Supply Chain

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας ειδών υγιεινής και πλακιδίων, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Demand Planner
Περιγραφή Θέσης
•    Διασφάλιση της επάρκειας αποθέματος προϊόντων για όλα τα κανάλια διανομής και κάλυψης της άμεσης ζήτησης απο πελάτες,
•    Προσδιορισμός των ελλείψεων στις προμήθειες καταστημάτων,
•    Χρήση εργαλείων MRP για τη παρακολούθηση της ζήτησης και καταγραφή των χαρακτηριστικών των αποθεμάτων,
•    Σχεδιασμός διαδικασιών ελέγχου αποθεμάτων,
•    Υποβολή παραγγελιών στους προμηθευτές για τον ανεφοδιασμό του αποθέματος,
•    Αξιολόγηση προμηθευτών με στόχο την επίτευξη οικονομικά αποδοτικών συμφωνιών,
•    Σύνταξη και παροχή αναφορών στη διοίκηση σχετικά με τα επίπεδα αποθεμάτων,
•    Συνεργασία με την Αποθήκη και το λοιπό προσωπικό για την εύρυθμη λειτουργία των παραγγελιών και επίτευξης στόχων
Απαραίτητα Προσόντα
•    Εργασιακή εμπειρία στη διαχείριση αποθεμάτων ή σε σχετική θέση Logistics/Procurement,
•    Προϋπηρεσία άνω των τριών ετών σε αντίστοιχο ρόλο,
•    Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στη διοίκηση επιχειρήσεων, logistics ή σχετικό πεδίο,
•    Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office, ειδικότερα Excel, μεθόδων ανάλυσης δεδομένων και προβλέψεων,
•    Αποδεδειγμένη εμπειρία στη χρήση ERP λογισμικού για διαχείριση αποθεμάτων (γνώση SAP θα αξιολογηθεί θετικά),
•    Ικανότητα στην αναλυτική παρακολούθηση αποθεμάτων και στη σύνταξη αναφορών,
•    Αναλυτική σκέψη και ανεπτυγμένες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες,
•    Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και προγράμματος
Παροχές Εταιρείας
•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών,
•    Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας,
•    Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Πρόσφατες αναζητήσεις