Δημοσιεύθηκε 1 year ago

B2B Sales Manager

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςManager

ΚλάδοςSales and Retail

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας παροχής ταχυδρομικών υπηρεσιών, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:
Περιγραφή Θέσης
  • Εφαρμογή και επίβλεψη της εμπορικής και τιμολογιακής πολιτικής της εταιρίας
  • Διαχείριση και ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρίας
  • Συντονισμός των σχέσεων συνεργασίας μεταξύ εταιρίας και μεγάλων πελατών
  • Συντονισμός, εκπαίδευση και καθοδήγηση της ομάδας πωλητών
  • Εκπόνηση παρουσιάσεων, αναφορών και προτάσεων προς τη Διοίκηση
  • Οργάνωση και συμμετοχή σε meeting πωλήσεων
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Η θέση απαιτεί διαθεσιμότητα για επαγγελματικά  ταξίδια  - εντός Ελλάδας

Απαραίτητα Προσόντα
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Διοίκησης Επιχειρήσεων, Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών επιθυμητός
  • Τουλάχιστον 5 Χρόνια  Επαγγελματικής  Εμπειρίας στον κλάδο των πωλήσεων. Η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη διοικητική θέση θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  •  Εμπειρία στην ανάλυση και παρουσίαση οικονομικών στοιχείων
  •  Άριστες πωλησιακές τεχνικές
  •  Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση H/Y (MS Office ,ERP, Salesforce)

Παροχές Εταιρείας
  • Ευχάριστο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης