Δημοσιεύθηκε 1 year ago

SAP Analyst

ΤοποθεσίαAthens, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

ΚλάδοςIT and Telecommunications

SAP Analyst

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας στον κλάδο του λιανικού εμπορίου, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

SAP Analyst
Περιγραφή Θέσης
•    Σχεδιασμός, και υποστήριξη SAP modules (MM, SD, FI)
•    Υποστήριξη σε θέματα SAP, εκπαίδευση και εξυπηρέτηση εσωτερικών πελατών
•    Ενεργεί ως σύνδεσμος μεταξύ της Διεύθυνσης Πληροφορικής και των υπολοίπων τμημάτων για την καταγραφή των απαιτήσεων και την ανάλυση της υλοποίησης.
•    Συντονισμός και συνεργασία για την υλοποίηση Project με εξωτερικούς συμβούλους
Απαραίτητα Προσόντα
•    Πτυχιούχος Θετικών επιστημών ή Πληροφορικής
•    Πολύ καλή γνώση των επιχειρηματικών διαδικασιών του SAP που σχετίζονται με MM, SD
•    Καλή γνώση διαχείρισης βάσεων δεδομένων (SQL, Oracle, κ.λ.π.)
•    Γνώση ABAP/4, IDOC’s, RFC’s
•    Καλή γνώση αγγλικών
Παροχές Εταιρείας
•    Σταθερό περιβάλλον εργασίας
•    Δυνατότητα εξέλιξης

Πρόσφατες αναζητήσεις