Δημοσιεύθηκε 1 year ago

Προϊστάμενος Πωλήσεων (Δίκτυο Φαρμακείων)

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

ΚλάδοςHealthcare and Pharmaceutical

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας στον φαρμακευτικό κλάδο, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης
  • Σχεδιασμός της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας για το κανάλι των φαρμακείων,
  • Συμμετοχή στην επιλογή εξωτερικού συνεργάτη-εταιρείας που θα αναλάβει τις πωλήσεις στα φαρμακεία,
  • Άμεση επικοινωνία & συνεργασία με την εταιρεία που θα αναλάβει τη προώθηση των προϊόντων στα φαρμακεία (σχεδιασμός εμπορικής πολιτικής, στήσιμο παρουσίασης προϊόντων στο ράφι κτλ),
  • Άμεση συνεργασία με τη διοίκηση της εταιρείας για τον προγραμματισμό και την υλοποίηση του πλάνου επέκτασης στο κανάλι του φαρμακείου,
  • Επίτευξη ατομικών ποιοτικών και ποσοτικών στόχων,
  • Αξιολόγηση του ανταγωνισμού και παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/TEI,
  • Προϋπηρεσία άνω των πέντε ετών στο χώρο της πώλησης στο φαρμακείο,
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office,
  • Καλή γνώση αγγλικών,
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές, οργανωτικές, επικοινωνιακές και αναλυτικές ικανότητες,
  • Υπευθυνότητα και καλή διαχείριση χρόνου

Παροχές Εταιρείας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας,
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, εταιρικό κινητό,
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Πρόσφατες αναζητήσεις