Δημοσιεύθηκε 1 year ago

Υπεύθυνος Ανθρώπινου Δυναμικού

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςManager

ΚλάδοςHuman Resources and Recruitment

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας στον κλάδο του λιανικού εμπορίου, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης
•    Διαχείριση διαδικασιών επιλογής προσωπικού
•    Επίβλεψη διαδικασίας μισθοδοσίας και προσλήψεων
•    Προσδιορισμός αναγκών εκπαίδευσης προσωπικού
•    Διασφάλιση της ορθής εφαρμογής των κανόνων που αφορούν τις συνθήκες εργασίας
•    Υποστήριξη και ενημέρωση στο προσωπικό και στα διευθυντικά στελέχη σε θέματα ανθρώπινων πόρων, λειτουργώντας ως σημείο επαφής για το προσωπικό
 Απαραίτητα Προσόντα
•    Απόφοιτος ΤΕΙ / ΑΕΙ
•    Προϋπηρεσία άνω των πέντε ετών σε αντίστοιχη θέση
•    Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Ικανότητα ανάληψης ηγετικού ρόλου και ευθύνης καθοδήγησης και υποστήριξης των συναδέλφων της ομάδας
•    Ανεπτυγμένο αίσθημα διακριτικότητας και υψηλός βαθμός ευσυνειδησίας
•    Ανεπτυγμένη ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης, με πολλαπλά καθήκοντα και αυστηρές προθεσμίες
Παροχές Εταιρείας
•    Σταθερό περιβάλλον εργασίας
•    Δυνατότητα εξέλιξης
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.