Δημοσιεύθηκε 1 year ago

Εμπορικός Διευθυντής

ΤοποθεσίαAthens, Greece, Greece

Επίπεδο θέσηςManager

ΚλάδοςBuilding and Construction

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εμπορικής εταιρείας ειδών υγιεινής, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης

•    Διασφάλιση της επιτάχυνσης ανάπτυξης της εταιρείας, μέσω της εφαρμογής των κατάλληλων εμπορικών στρατηγικών
•    Συμμετοχή στη δημιουργία του πλάνου ανάπτυξης/πωλήσεων
•    Διασφάλιση νέων επικερδών για την εταιρία συνεργασιών
•    Διεξαγωγή έρευνας και ανάλυσης αγοράς για τον εντοπισμό νέων εμπορικών ευκαιριών
•    Συνεργασία με τη διοίκηση της εταιρίας
•    Επιθεώρηση και υποστήριξη του δικτύου καταστημάτων της εταιρίας
Απαραίτητα Προσόντα

•    Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
•    Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο, αποκλειστικά σε εταιρείες ειδών υγιεινής ή/και οικοδομικών υλικών
•    Άριστη γνώση της αγοράς των υλικών του κλάδου
•    Εμπορική αντίληψη και στρατηγική σκέψη
•    Πολύ καλή γνώση Αγγλικής ή/και άλλης ξένης γλώσσας
•    Πολύ καλή γνώση Η/Υ
•    Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
•    Προσανατολισμό στο αποτέλεσμα
Παροχές Εταιρείας

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Πρόσφατες αναζητήσεις