Δημοσιεύθηκε 1 week ago

Financial Reporting Analyst

ΤοποθεσίαGreece, Greece

Τύπος απασχόλησηςSpecialist

Ημερομηνία2021-04-08

ΕιδικότηταFinance and Accounting

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης φαρμακοβιομηχανίας, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:
Περιγραφή Θέσης
•    Υπεύθυνος για την δημιουργία μηνιαίων και ετήσιων αναφορών σύμφωνα με τα Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα
•    Συμμετοχή στον σχεδιασμό βελτίωσης των διαδικασιών του τμήματος
•    Ad hoc σύνταξη αναφορών προς τη Διοίκηση
Απαραίτητα Προσόντα
•    Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ χρηματοοικονομικής/λογιστικής
•    Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον τριών ετών σε αντίστοιχο ρόλο σε εταιρεία με βιομηχανική/παραγωγική δραστηριότητα
•    Άριστη γνώση IFRS
•    Άριστες γνώσεις χρήσης Η/Υ και ERP συστημάτων
•    Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και τήρησης αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
•    Συνέπεια, προσοχή στην λεπτομέρεια
•    Ομαδικότητα
•    Ευελιξία
Παροχές Εταιρείας
•    Άριστο περιβάλλον εργασίας
•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Προοπτικές εξέλιξης