Δημοσιεύθηκε 1 year ago

Υπεύθυνος Διαχείρισης Έργων

ΤοποθεσίαAthens, Greece, Greece

Επίπεδο θέσηςManager

ΚλάδοςEngineering and Technical

 Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης τεχνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης
•    Οργάνωση και συντονισμός της εύρυθμης ανάπτυξης των καθημερινών εργασιών
•    Διοίκηση/συντονισμός των συνεργατών και εμπλεκομένων μερών (κυρίου του έργου, μελετητών και εργολάβων)
•    Παρακολούθηση συμβατικών υποχρεώσεων εμπλεκομένων (μελετητών και εργολάβων)
•    Σχεδιασμός και παρακολούθηση τήρησης χρονοδιαγραμμάτων δραστηριοτήτων
•    Κατάρτιση και παρακολούθηση προϋπολογισμών
•    Επικοινωνία με συνεργάτες και πελάτες βάσει των προτύπων της εταιρίας
•    Άμεση συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας με στόχο την υλοποίηση των έργων
•    Επίλυση προβλημάτων σχεδιασμού, διαχείρισης και κατασκευής
Απαραίτητα Προσόντα
•    Απόφοιτος Πολυτεχνικής Σχολής (Πολιτικός Μηχανικός, Αρχιτέκτονας)
•    Μεταπτυχιακό σε Project/ Construction Management επιθυμητό
•    Τουλάχιστον πέντε (5) έτη προϋπηρεσίας σε θέση ευθύνης διαχείρισης-επίβλεψης κτηριακών έργων
•    Πολύ καλή γνώση MS Office, καλή γνώση λογισμικού προγραμματισμού (MS Project ή Primavera)
•    Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Αυξημένες διοικητικές και οργανωτικές δεξιότητες
•    Ανεπτυγμένες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και ανάληψης πρωτοβουλιών
•    Υψηλό αίσθημα ευθύνης, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, ευελιξία
•    Δυνατότητα ταξιδιών σε Ελλάδα και εξωτερικό
Παροχές Εταιρείας
•    Ευχάριστο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών