Δημοσιεύθηκε 1 week ago

Κοστολόγος

ΤοποθεσίαGreece, Athens, Greece PP Adecco

Τύπος απασχόλησηςSpecialist

Ημερομηνία2019-12-03

ΕιδικότηταFinance and Accounting

Κοστολόγος

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικού ομίλου με ηγετική θέση στην παραγωγή και διανομή τροφίμων, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

                    Κοστολόγος
Περιγραφή Θέσης
•    Κοστολόγηση προϊόντων (προϋπολογιστική και απολογιστική)
•    Έλεγχος της Κοστολόγησης (αναλώσεις- -εργατικά- ΓΒΕ και αναθεώρηση αυτών)
•    Συμμετοχή στη σύνταξη των οικονομικών προβλέψεων
•    Στενή συνεργασία με τα συναρμόδια τμήματα του Ομίλου
•    Υλοποίηση και παρουσίαση ad-hoc projects
Απαραίτητα Προσόντα
•    Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
•    Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
•    Πολύ καλή γνώση αγγλικών
•    Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office, Excel, Powerpoint)
•    Έμφαση στη λεπτομέρεια
•    Ικανότητα εκτέλεσης πολλαπλών καθηκόντων
•    Ευχέρεια χρήσης γραπτού και προφορικού λόγου
•    Οργάνωση και συνέπεια

Παροχές Εταιρείας

•    Ευχάριστο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
•    Δυνατότητες εξέλιξης