Δημοσιεύθηκε 1 year ago

Υπεύθυνος Πωλήσεων Εξωτερικού

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

Ημερομηνία δημοσίευσης2023-02-21

ΚλάδοςSales and Retail

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας στο χώρο της ενέργειας, market leader στην Ελλάδα και με αξιόλογη παρουσία στο εξωτερικό (ΕΜΕΑ), ενδιαφέρεται για συνεργασία με στέλεχος πωλήσεων για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

•    Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου στο εξωτερικό
•    Ευθύνη διαχείρισης των συμφωνιών πελατών
•    Ανάπτυξη νέου πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης του (ΕΜΕΑ)
•    After sales υποστήριξη
•    Διασφάλιση της στρατηγικής θέσης της εταιρείας στην αγορά
•    Συνεργασία με διάφορα τμήματα της εταιρείας
Απαραίτητα Προσόντα
•    Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε βιομηχανικές πωλήσεις
•    Εμπειρία στο χειρισμό πελατών εξωτερικού
•    Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (γνώση 2ης γλώσσας – Γαλλικών, Γερμανικών, Ισπανικών- θα συνεκτιμηθεί)
•    Βασικές γνώσεις P&L
•    Δυνατότητα συχνών ταξιδίων στο εξωτερικό
•    Εστίαση στο εταιρικό αποτέλεσμα
•    Δυνατότητα δημιουργίας ισχυρών σχέσεων μεγάλης διάρκειας με τους πελάτες
Παροχές Εταιρείας
•    Ευχάριστο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
•    Δυνατότητες εξέλιξης