Δημοσιεύθηκε 3 weeks ago

Μηχανολόγος Μηχανικός Σχεδιασμού

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

ΚλάδοςEngineering and Technical

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής πολυεθνικής εταιρείας στον κλάδο της ενέργειας αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Μηχανολόγο Μηχανικό Σχεδιασμού

Περιγραφή Θέσης

•    Τήρηση, παρακολούθηση και έλεγχος βιβλίων
•    Σχεδιασμός για R&D, πρωτότυπες κατασκευές και devices για τα project που αναλαμβάνει η εταιρεία
•    Μηχανολογικοί υπολογισμοί που αφορούν τα παραπάνω
•    Συγγραφή και οργάνωση τεχνικών κειμένων
•    Σχέδια R&D σε έργα σχετικά με φορτιστές ηλεκτρικών αυτοκινήτων, ανεμογεννήτριες και άλλες ειδικές κατασκευές και λοιπά προϊόντα ανάλογα με το εκάστοτε project.
•    Συγγραφή και οργάνωση παραδοτέων, εγχειριδίων και τεχνικών κειμένων για τα προϊόντα και τα πρωτότυπα της εταιρείας
•    Διαχείριση και διεκπεραίωση των μηχανολογικών θεμάτων (υπολογισμοί FEA, κοχλιοσυνδέσεων και συγκολλήσεων, value engineering κλπ)
Απαραίτητα Προσόντα
•    Απόφοιτος Μηχανολόγος Μηχανικός Πολυτεχνικής σχολής με εμπειρία σε αντίστοιχο επαγγελματικό τομέα επιθυμητή 2 έτη ή απόφοιτος ΤΕΙ με μεγαλύτερη εμπειρία.
•    Εμπειρία σε FEA (κυρίως structural, δευτερευόντως fluid) μέσα από περιβάλλον CAE.
•    Εμπειρία με υπολογισμούς συγκολλήσεων και κοχλιοσυνδέσεων.
•    Εμπειρία στο documentation - επικοινωνιακός και με δομημένο γραπτό λόγο για την δημιουργία τεχνικών κειμένων
Παροχές Εταιρείας

•    Ευχάριστο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
•    Δυνατότητες εξέλιξης