Δημοσιεύθηκε 7 months ago

Supply Chain Administrator

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

ΚλάδοςProcurement and Supply Chain

H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας ειδών υγιεινής και πλακιδίων, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης
•    Επίβλεψη & συντονισμός των εισερχόμενων και εξερχόμενων ροών της αποθήκης,
•    Βέλτιστη διεκπεραίωση των εισερχόμενων φορτίων απο τους προμηθευτές και των εξερχόμενων δρομολογίων,
•    Διαρκής επικοινωνία με το τμήμα της Αποθήκης, τους Προμηθευτές, Διανομείς και με άλλα τμήματα της εταιρείας,
•    Εξασφάλιση της έγκαιρης εφαρμογής των προτύπων, πολιτικών και διαδικασιών στην μονάδα ευθύνης,
•    Επικοινωνία με τους υπεύθυνους των τμημάτων και συντονισμός των ενεργειών για την επίλυση προβλημάτων,
•    Διαχείριση και επίλυση των προβλημάτων που αφορούν στους υπόλοιπους τομείς του Supply Chain πέραν της Αποθήκης
Απαραίτητα Προσόντα
•    Πτυχίο ΑΕΙ/TEI, επιθυμητή η εξειδίκευση στα Logistics,
•    Προϋπηρεσία άνω των δύο ετών σε αντίστοιχο ρόλο,
•    Άριστη γνώση Η/Υ, Excel και συστημάτων ERP,
•    Γνώση των λειτουργιών ενός σύγχρονου Supply Chain συστήματος,
•    Αναπτυγμένες οργανωτικές, επικοινωνιακές και αναλυτικές ικανότητες,
•    Ομαδική εργασία και διοίκηση ομάδας,
•    Συνέπεια, επαγγελματισμός και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων,
•    Ανεπτυγμένες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου,
Παροχές Εταιρείας
•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών,
•    Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας,
•    Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Πρόσφατες αναζητήσεις