Δημοσιεύθηκε 1 year ago

Junior Sales Engineer

ΤοποθεσίαΑττική, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

Ημερομηνία δημοσίευσης2022-11-08

ΚλάδοςSales and Retail

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρείας εξοπλισμού Data Centers, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης

•    Presales & Sales προϊόντων HPAC’s, UPS, Microdata centers
•    Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και διεύρυνση του
•    Διασφάλιση επίτευξης των στόχων πωλήσεων
Απαραίτητα Προσόντα

•    Ιδανικά 1 έτoς εμπειρίας σε πωλήσεις
•    Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ (κατεύθυνση αποκλειστικά Μηχανολόγου Μηχανικού)
•    Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Πελατοκεντρική και εμπορική αντίληψη
•    Ομαδικό πνεύμα
•    Results-oriented
•    Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
•    Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
•    Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
Παροχές Εταιρείας

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Πρόσφατες αναζητήσεις