Δημοσιεύθηκε 2 months ago

B2B Υπεύθυνος Πωλήσεων Κλιματισμού

ΤοποθεσίαΑθήνα, Αττικής, Greece

Επίπεδο θέσηςSpecialist

Ημερομηνία δημοσίευσης2021-11-02

ΚλάδοςSales and Retail

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας στον κλάδο του ενεργειακού εξοπλισμού, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:
Περιγραφή Θέσης
•    Διαχείρηση, ανάπτυξη και παρακολούθηση πελατολογίου
•    Παρουσίαση και προώθηση των προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας
•    Υποστήριξη presales και τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη
•    Άμεση ανταπόκριση στις ανάγκες των πελατών
•    Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των εξελίξεων στον κλάδο
Απαραίτητα Προσόντα
•    Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 4 έτη στον τομέα πωλήσεων κλιματισμού, αερισμού και ψύξης
•    Τεχνολογική εκπαίδευση
•    Άριστη γνώση της αγοράς στο τομέα κλιματισμού
•    Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
•    Δυνατότητα ταξιδιών
•    Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
•    Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
•    Άριστες επικοινωνιακές - διαπραγματευτικές δεξιότητες
•    Οργανωτικό πνεύμα
Παροχές Εταιρείας
•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Bonus ετήσια και σε επιταγές σίτισης, εταιρικό κινητό, εταιρικό αυτοκίνητο, ιατροφαρμακευτική κάλυψη
•    Τόπος Εργασίας/Ταξίδια: Γραφεία της εταιρείας στην Αθήνα
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Πρόσφατες αναζητήσεις