Δημοσιεύθηκε 1 week ago

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός με ειδίκευση στην κατασκευή φωτοβολταϊκών

ΤοποθεσίαGreece, Athens, Greece PP Adecco

Τύπος απασχόλησηςSpecialist

Ημερομηνία2020-01-14

ΕιδικότηταEngineering and Technical

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εταιρείας στην κατασκευή φωτοβολταϊκών σταθμών, αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης
•    Παρακολούθηση λειτουργίας και ασφάλειας σημαντικού αριθμού φωτοβολταϊκών σταθμών
•    Ανάλυση των δεδομένων παραγωγής τους και ευθύνη μεγιστοποίησης της
•    Προγραμματισμός και εποπτεία της εκτέλεσης των εργασιών προληπτικής και διορθωτικής συντήρησης τους
•    Τεχνική υποστήριξη στο τμήμα πωλήσεων κατά την κατάρτιση προσφορών και την εκτέλεση των έργων
•    Τεχνική υποστήριξη στους πελάτες και διαχείριση σχετικών αιτημάτων
•    Εποπτεία της συμβασιοποίησης, της μελέτης και εκτέλεσης των έργων που αναλαμβάνει η εταιρεία
Απαραίτητα Προσόντα
•    Πτυχίο ΑΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
•    Αποδεδειγμένη εμπειρία σε μελέτη και κατασκευή φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων
•    Καλή γνώση Φ/Β προγραμμάτων προσομοίωσης (PV Syst, PV Sol )
•    Καλή γνώση MS Office και Autocad
•    Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Δυναμισμός, αποτελεσματικότητα στη διαχείριση έργων
•    Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
Παροχές Εταιρείας

•    Ευχάριστο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
•    Δυνατότητες εξέλιξης
Για υποβολή βιογραφικού σημειώματος παρακαλούμε πατήστε εδώ:

Πρόσφατες αναζητήσεις